Vidalı Kompresör Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kiralık Aydınlatma Kulesi
16 Şubat 2018
Atlas Copco Kiralık Kompresör
Türkiye’nin Her İline Kiralık Kompresör
20 Mart 2018
Dalgakıran Kiralık Vidalı Kompresör

Dalgakıran Kiralık Vidalı Kompresör

Kiralık kompresör alanında uzman firmamız, bünyesinde kiralık vidalı kompresör çeşitlerini de bulunmaktadır!

Vidalı Kompresör Nedir?

Kompresör, atmosferden aldığı havayı ve diğer gazları yüksek basınçlarda sıkıştırarak kullanım olanağı sunar. Geçmişten günümüze kadar tasarımsal olarak büyük değişikliklere uğrayan kompresörler, bir önceki tasarımlarından daha sessiz, güçlü ve tasarruflu olacak şekilde üretilmekte.

Piston yerine rotor çifti kullanılan kompresör modeli, vidalı kompresör olarak adlandırılmaktadır, bu kompresör türlerinde diğer kompresör modellerine göre herhangi piston veya benzeri bir donanım kullanılmamaktadır.

Vidalı Kompresör Çalışma Prensibi

Vidalı kompresör, motordan güç alan vida ünitesi dönmeye başladıktan sonra iç sisteminde ki basınç düzeyini bir seviye artırır. Yükselen basınç sayesinde sistem, kendi içerisindeki yağ ile vidayı yağlar. Belli bir süre sonrasında hava emiş valfini otomatikman aktif hale getirerek yağ ve havayı aynı anda seperatör tankına iletir.

Seperatör tankı içerisinde birbirinden ayrıştırılan yağ ile hava, farklı radyatörlere gönderilerek ayrı ayrı soğutulur. Hava dışarıya (kullanıma), yağ ise kompresör içerisinde ki sisteme tekrar iletilir. Böylelikle vidalı kompresör içerisinde ki yağ sürekli devirdaim olarak soğutma işlemi gerçekleştirilir ve hararet yapması önlenir.

Vidalı Kompresörün Avantajları Nelerdir?

Her ürünün üretilme amacı olduğu gibi vidalı kompresör ürünlerini de diğer kompresör çeşitlerinden ayıran başlıca özellikleri bulunmakta. Başlıca özellikler;

  • Düşük ses seviyesi
  • Uzun ömürlü
  • Yüksek performanslı
  • Yıldız üçgen kontrol sistemi
  • Güvenli
  • Düşük bakım maliyetleri

Kiralık kompresör hizmetimiz içerisinde vidalı kompresör modelleri de bulunmaktadır. En kaliteli kompresör üreticilerinin ürünlerine sahip olan firmamız, kompresör kiralama alanında tüm uzmanlığımız ve bilgi birikimimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir